Z přehledu RBK-Ukrajina vyplývá, že ruská armáda, která zahájila válku proti Ukrajině 24. února, od té doby ztratila 1358 tanků a 3302 obrněných vozidel. Bilance zahrnuje i ztráty z minulého dne - nejvíc jich bylo v Záporoží a Kryvém Rihu.

Ukrajinská agentura Unian uvedla, že ruský prezident Vladimir Putin dal armádě příkaz postoupit k administrativním hranicím obou separatistických republik na Donbasu do 1. července.

Kreml počítá s tím, že nejprve bude cíl splněn v Luhanské oblasti, jejíž část zaujímá samozvaná Luhanská lidová republika. V Doněcké oblasti je situace komplikovanější, takže tam je nejzazším termínem stanoveným Putinem 1. červenec.

Podle Unianu útočník nechce obsazovat obě republiky souběžně. Zástupci Luhanské lidové republiky tvrdí, že pod ruskou kontrolou je 95 procent území oblasti. Nyní se tam bojuje o Severodoněck, který byl administrativním centrem té části Luhanské oblasti, kterou dosud kontrolovala vláda v Kyjevě. Gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj řekl, že nebezpečí, že bude město obklíčeno, nehrozí.

UNHCR oznámil, že má potvrzené informace o smrti 4074 civilistů a zranění 4826 Ukrajinců. Předpokládá ale, že skutečný počet je výrazně vyšší, protože údaje z oblastí bojů přicházejí se zpožděním.

Mezi mrtvými je 1540 mužů, 1014 žen, 93 dívek, 100 chlapců a 69 malých dětí. Z mrtvých nebylo 1258 zatím identifikováno.