Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská armáda přiznala ztrátu dvou velitelů v bojích u Bachmutu

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Rusko v neděli v rámci neobvyklého přiznání ztrát na bojišti na Ukrajině přiznalo ztrátu dvojice vysoce postavených vojenských velitelů. Oba muži padli na úseku fronty, kde dochází k nejtěžším bojům.

Na oznámení ztrát upozornil například server The Moscow Times. Oba vysoce postavení vojáci padli podle prohlášení ruského ministerstva obrany u Bachmutu, který je podle ukrajinské armády nadále epicentrem bojů.

Plukovník Vjačeslav Makarov byl zabit během jednoho z ukrajinských útoků. "Dva útoky nepřítele byly odraženy. Zatímco probíhal třetí, velitel byl vážně zraněn a zemřel během evakuace z bojiště," uvedlo ministerstvo.

Při obraně pozic padl také zástupce velitele Jevgenij Brovko. Rusové ho označili za hrdinu, osudným se mu stalo několik zranění od šrapnelů.

Témata:  Ruská armáda válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

29. července 2026 8:26

Za Kalendárium jí děkují. Saskia Burešová slaví osmdesátiny

Ikonická tvář televizní obrazovky, elegantní a nestárnoucí dáma. Televizní moderátorka a hlasatelka Saskia Burešová oslaví ve středu kulaté osmdesáté narozeniny. V Československé a poté České televizi moderovala mnoho pořadů, od roku 1993 připravuje a provází týdeníkem Kalendárium, kde připomíná zajímavá tuzemská či zahraniční výročí týdne.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy