reklama

Celkem ministerstvo eviduje více než 4300 Ukrajinců, kteří jsou válečnými zajatci Ruska, včetně 760 civilistů. Jejich příbuzní dostávají finanční podporu od státu. Moskva zase uvedla, že Ukrajina zadržuje více než 500 ruských vojáků.

Začátkem listopadu vyšlo najevo, že Kyjev připravuje druhou věznici pro ruské válečné zajatce v západní části země. Obě zařízení by měla mít celkem kapacitu pro přibližně 900 zajatců.

Ukrajinský komisař pro lidská práva Dmytro Lubinec tvrdí, že Moskva od začátku její invaze na Ukrajinu předala Kyjevu téměř 2600 válečných zajatců a civilistů. Není známo, kolik válečných zajatců Moskva získala výměnou.

Rusko dnes v noci opět podnikalo intenzivní dronové útoky na ukrajinskou metropoli Kyjev. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany podle předběžných informací zničily přibližně 15 z 20 dronů Šáhid íránské výroby.

Šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko na platformě Telegram uvedl, že ruská bezpilotní letadla útočila na Kyjev v několika vlnách a z různých směrů. "Proto byl v hlavním městě několikrát vyhlášen letecký poplach," vysvětlil.

Po zničení deseti kamikadze dronů v Kyjevě a jeho předměstí nehlásily žádné "kritické škody" ani oběti, uvedl Popko. Rusko už v noci na sobotu vypustilo směrem na území Ukrajiny 38 dronů Šáhid, ukrajinské vzdušné síly podle svých vyjádření sestřelily 29 z nich.