Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská vláda se mění, nováčky posvětila Státní duma

Rusko, Kreml
Rusko, Kreml
Foto: Pixabay

Ruští zákonodárci v úterý formálně schválili změny ve vládě. Poslanci dolní komory parlamentu Státní dumy posvětili jména patnácti ministrů, které jim v minulém týdnu předložil staronový premiér Michail Mišustin. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Deset z patnácti ministrů zastávalo své posty už v předchozí Mišustinově vládě. Novými členy vlády jsou šéfové resortů dopravy Roman Starovojt, průmyslu a obchodu Anton Alichanov, energetiky Sergej Civiljov, zemědělství Oksana Lutovová a sportu Michail Degťarjov. 

Plenární zasedání parlamentní komory, na němž se schvalovali nominace na ministry, trvalo osm hodin. Každý z kandidátů představil zákonodárcům své priority a odpovídal na otázky poslanců. 

Státní duma také v pondělí schválila deset kandidátů na místopředsedy vlády, přičemž osm z nich si udrželo svá místa. 

Na základě novely ruské ústavy z roku 2020 kandidáty na ministry obrany, vnitra, spravedlnosti, pro mimořádné situace a zahraničních věcí a na šéfa Federální bezpečnostní služby (FSB) navrhuje ruský prezident a schvaluje je Rada federace, horní komora parlamentu.

Témata:  Rusko

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy