Ukrajinská armáda dnes ráno informovala, že za posledních 24 hodin Rusové na Ukrajině podnikli 27 leteckých útoků a 75 útoků s použitím salvových raketometů. V Doněcké oblasti při útocích utrpělo zranění pět lidí. V Chersonu byly při ostřelování zasaženy obytné budovy, školka a zdravotnické zařízení, podle prezidentské kanceláře byli v celé Chersonské oblasti zraněni tři civilisté. Podle serveru Ukrajinska pravda dnes zemřeli dva lidé u vesnice Dobrjanka v Chersonské oblasti, když při práci na poli explodovala ruská mina.

Ruské rakety dopadly i na Kramatorsk, zraněný je tam jeden civilista, uvedl gubernátor Doněcké oblasti Pavlo Kyrylenko. V Dněpropetrovské oblasti ruské okupační síly ostřelovaly město Nikopol, poškozeny byly i tři školy, uvedl tamní gubernátor Serhej Lysak.

Šéf žoldnéřů z Wagnerovy skupiny Prigožin dnes uvedl, že jeho muži dobyli u Bachmutu vesnici Jahidne. O den dříve oznámil, že jeho jednotky obsadily i blízkou obec Berchivka. Tato tvrzení nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

Wagnerova skupina a ruská armáda se Bachmut snaží dobýt už půl roku. Podle agentury AFP je sporné, zda je Bachmut natolik strategicky důležitý, kvůli délce bojů a velkým ztrátám na obou stranách však podle ní bude mít výsledek bitvy velký symbolický význam.

reklama