reklama

V oblasti bylo slyšet exploze. V důsledku útoků byla zasažena větší budova na pobřeží, která následně začala hořet, požár se však podařilo rychle uhasit.

Gubernátor Oděské oblasti Oleh Kiper vyzval místní obyvatele, aby se přesunuli do bezpečí a kryty předčasně neopouštěli. Jak upřesnil, v důsledku útoků byla poškozena přístavní infrastruktura v Oděse a zranění utrpěla nejméně jedna osoba.

"Námořní přístav v Oděse utrpěl významné škody, a v jednom z opuštěných terminálů pro osobní dopravu, který byl mimo provoz několik let, propukl požár," informovalo jižní velitelství ukrajinských ozbrojených sil.

Ukrajinská protivzdušná obrana byla schopna zneškodnit všech 19 dronů íránské výroby, které byly použity Rusko při útoku na Ukrajinu, a 11 z 12 řízených střel typu Kalibr, jak uvedlo jižní velitelství ukrajinských sil. Kromě toho ruské síly vypálily dvě nadzvukové rakety typu Oniks na Ukrajinu, které způsobily zničení skladišť obilí.

Šéf vojenské správy města Kryvyj Rih, Oleksandr Vilkul, informoval, že úlomky sestřeleného ruského dronu způsobily požár v průmyslovém podniku, který byl později úspěšně uhašen.

V noci na pondělí platil na území celé Ukrajiny letecký poplach. Strategické ukrajinské přístavy na pobřeží Černého moře se během 19 měsíců ruské vojenské invaze opětovně stávají terčem útoků. Podle pozorovatelů může být nejnovější ostřelování Oděsy odvetou za ukrajinský útok na velitelství ruské černomořské flotily na poloostrově Krym, ke kterému došlo v pátek.