O útoku v noci z 22. na 23. července informovala ukrajinská policie na telegramu. "Ke čtvrté hodině máme informace o jedné mrtvé osobě a 22 zraněných, včetně čtyř dětí," uvedli strážci zákona. Během útoku na Oděsu došlo k poškození civilní infrastruktury či obytných domů, včetně těch soukromých. V církevní budově v centru města vypukl požár.

Rusové podle agentury Ukrinform použili při nočním úderu na přístavní město nejméně pět typů raket včetně Kalibru či Iskanderu.

"Rakety proti mírumilovným městům, proti rezidenčním budovám i katedrále... Není omluvy pro ruské zlo. Jako vždy, zlo prohraje," napsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v reakci na útok a ujistil, že všichni postižení lidé se dočkají pomoci. "Obnovíme mír. Kvůli tomu musíme porazit ruské zlo," dodal.

Moskva v posledních dnech zintenzivnila útoky na ukrajinské černomořské přístavy. Děje se tak poté, co se v pondělí rozhodla nepokračovat v účasti na obilné dohodě, která zajišťovala bezpečnou cestu plavidlům vyvážejícím obilí z Ukrajiny. Ve středu dokonce oznámila, že hodlá považovat všechny lodě mířící do ukrajinských přístavů v Černém moři za potenciální přepravce vojenského materiálu. Kyjev následně oznámil reciproční odvetné opatření.