Jednotky Moskvy v okolí Bachmutu mezi 1. říjnem a 1. listopadem letošního roku obsadily 100 kilometrů čtverečních území, uvádí ISW. Od 1. listopadu do 20. prosince pak získaly 92 kilometrů čtverečních, píší analytici, podle kterých bude i přes stálé tempo Rusko trvat na tom, že u Bachmutu učinilo významné územní zisky.

"Postup ruských jednotek u Bachmutu za posledních 50 dní je zhruba stejný jako jejich postup za říjen," uvádí ISW. Dění na frontě analytici ukázali na mapě, podle které ruští vojáci postupují jižně od města.

Bachmut leží na severu východukrajinské Doněcké oblasti. Vedou přes něj významné dopravní tahy, ukrajinské a ruské síly o něj bojují od letošního května. Britská vojenská rozvědka uvádí, že intenzivní boje se v jeho okolí vedou od června, ačkoliv frontová linie vede převážně otevřenou venkovskou oblastí východně od města.

"Ruská pěchota teď patrně drží pozice ve východních průmyslových oblastech města s tím, že čas od času postoupí i do obytných čtvrtí. Pokračují pouliční boje," píše britské ministerstvo obrany na twitteru.