reklama

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že během dvou hodin sestřelilo 26 dronů nad Krymským poloostrovem, který Moskva anektovala v roce 2014. Resort obrany podle TASS nepřiblížil, zda došlo i k nějakým obětem nebo škodám.

Ukrajina také ohlásila, že sestřelila nad 11 ukrajinskými oblastmi 30 z 31 vypuštěných ruských dronů. V Kyjevě byly slyšet výbuchy, když ukrajinská protivzdušná obrana sestřelovala ruské drony.

Podle starosty Kyjeva Vitalije Klička byla aktivována vzdušná obrana v Kyjevě především ve čtvrtích na východním břehu řeky Dněpr, přičemž výbuchy bylo slyšet také v historické čtvrti na opačném břehu řeky.

"Jde o šestý vzdušný útok na Kyjev od začátku měsíce," uvedl šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko. Dodal, že po třech dnech, během nichž Kyjev čelil hrozbě v podobě balistických raket, Rusové na město opět vyslali drony Šáhid íránské výroby.

Podle šéfa kyjevské vojenské správy však při útocích nebyly zaznamenány v Kyjevě žádné oběti a nevznikly ani žádné velké škody.

Ukrajinské vzdušné síly uvedly, že ruská armáda vypustila drony Šáhid ze tří různých směrů v Rusku, přičemž se zaměřila na 11 ukrajinských oblastí ležících na severu, uprostřed a na jihu země. Dodal, že dronové útoky odrážely vojenské stíhačky, protiraketové jednotky a mobilní skupiny lovců dronů.

K dronovým útokům dochází na ruských pohraničních regionech téměř každý den, hromadné nálety jsou méně časté. Ukrajina podnikla útoky už i v Moskvě a jejím předměstí.