"Varujeme a doufáme, že si ve Washingtonu a dalších západních metropolích uvědomují nebezpečí nekontrolované eskalace," uvedl Rjabkov. Moskva opakovaně varuje Západ před pomocí Ukrajině, někdy s odkazy na svůj jaderný arzenál. Západní země od počátku ruské agrese poskytují Kyjevu nejen finanční a diplomatickou podporu, ale také dodávají bránící se Ukrajině vyspělé zbraňové systémy.

O situaci na Ukrajině a také o pondělních masivních ruských raketových útocích na ukrajinská města dnes bude prostřednictvím videokonference jednat skupina G7 společně s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Britská premiérka Liz Trussová rozhovoru využije k návrhu na svolání mimořádného summitu NATO, uvedla k jednání Downing Street.

Rusko v pondělí podniklo jedny z nejrozsáhlejších vzdušných úderů na Ukrajinu od začátku invaze letos v únoru. Při ostřelování několika ukrajinských měst, včetně metropole Kyjeva, zemřelo nejméně 14 lidí a bezmála 100 utrpělo zranění. Údery také na mnoha místech vyřadily z provozu dodávky elektrické energie a tepla. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že úder je odvetou za "teroristické útoky" proti Rusku včetně sobotního poškození strategického Kerčského mostu na Krym, ukrajinský poloostrov anektovaný v roce 2014 Ruskem.