Útoky byly také hlášeny v Mykolajivské a Záporožské oblasti, jak informovala agentura Ukrinform. Protiletecký poplach byl vyhlášen i v dalších částech Ukrajiny.

Svědek popsal, že v Kyjevě slyšel výbuchy, které připomínaly zásahy cílů protivzdušnou obranou. Jednalo se o první útok bezpilotními letouny na ukrajinskou metropoli za posledních 12 dní.

Náčelník oblastní vojenské správy Ruslan Kravčenko uvedl, že trosky sestřelených dronů poškodily tři domy a zranily jednoho člověka.

Server informoval, že ukrajinská protivzdušná obrana během noci sestřelila všech osm dronů Šáhed a tři střely s plochou dráhou letu Kalibr. Tuto informaci potvrdil také mluvčí letectva, Jurij Ihnat.

Ruské i ukrajinské síly se v průběhu tohoto týdne snažily o omezené pozemní útoky podél hranice Doněcké a Záporožské oblasti. Konkrétně Rusové neúspěšně napadali okolí Vuhleradu, Novodarivky a Makarivky.

Ukrajinci zřejmě podnikli neúspěšné útoky na Robotyne nedaleko Orichivu, Novopokrovku a Pjatychytku. Poslední jmenovanou nekontroluje ani jedna strana.

Ukrajinci údajně drží pozice v okolí Antonivského mostu v Chersonské oblasti. Ten byl poškozen během podzimní protiofenzívy při dobývaní Chersonu. (ISW) ale nezaznamenal vizuální potvrzení těchto tvrzení.

Údajně ani není jasné, jestli je voda po zničení Kachovské přehrady dostatečně nízko na to, aby zde vojenské operace byly možné.

Podle informací britské vojenské rozvědky si ukrajinská armáda vytvořila předmostí na východním břehu řeky Dněpr na jihu Ukrajiny. Tato strategická pozice byla zřízena u zničeného Antonivského mostu v blízkosti Hersonu.

Britské ministerstvo obrany dnes na twitteru informovalo, že boje o předmostí budou velmi pravděpodobně komplikovány záplavami a nánosy bahna po protržení Kachovské přehrady.