Ruské státní agentuře TASS to potvrdil silniční úřad Rosavtodor. Restrikce se týkaly například Rostovské, Lipecké či Tulské oblasti.

Rostov na Donu byl prvním městem, které žoldnéři z Wagnerovy skupiny obsadili. Následně se vydali na tzv. pochod za spravedlnost. Konvoj s jednotkami projel Voroněží či výše zmíněnou Lipeckou oblastí, do Moskvy ale nakonec nedojel.

Rusko se v sobotu potýkalo s ozbrojenou vzpourou od brzkých hodin. Prigožin předtím prohlásil na telegramu, že ruské ministerstvo obrany zaútočilo na jeho síly. Ministerstvo to popírá. Ruský prezident Vladimir Putin v dopoledním projevu přiznal "složitou situaci" v Rostově na Donu. Wagnerovci tam obsadili veškerá klíčová místa včetně velitelství zodpovědného za vojenské operace na Ukrajině. Následně se vydali směrem na Moskvu.

Večer Prigožin oznámil, že svým jednotkám nařídil, aby zastavily postup na hlavní město a vrátily se na své základny. Stalo se tak po domluvě s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, který s ním jednal na základě mandátu od Putina. Dohoda má zaručit bezpečí bojovníkům z Wagnerovy skupiny i jejich šéfovi, který se podle ní přesune do Běloruska. Trestní stíhání jeho osoby bylo zrušeno.