reklama

Jak uvádí agentura TASS, až dosud úřady v Rusku potvrdily sedm případů nákazy koronavirem. První dva nakažení, čínští občané, byli už před časem po vyléčení propuštěni z ruských nemocnic.

Krizový štáb dnes oznámil, že z nemocnice byli propuštěni i tři Rusové, kteří se nakazili na výletní lodi Diamond Princess, zakotvené v Jokohamě v Japonsku. Na počátku března úřady potvrdily infekci u Moskvana, který se vrátil z Itálie, a také u italského občana hospitalizovaného v Rusku.

Velmi nízký počet přiznaných případů nákazy v porovnání s okolními zeměmi, přičemž podle úřadů se až dosud všichni pacienti nakazili výlučně v cizině, budí u části médií a na sociálních sítích pochyby. Na fámy, podle kterých úřady tají veřejnosti skutečný stav věcí, před dvěma dny upozornila vicepremiérka Taťjana Golikovová.

Prezident Vladimir Putin tehdy prohlásil, že podle tajné služby tyto dezinformace o rozšíření koronaviru v Rusku jsou převážně jako provokace organizovány z ciziny, ale v zemi se nic kritického neděje.

Mezitím z ruských lékáren podle médií zmizely zdravotní roušky a dezinfekce.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama