Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko údajně obsadilo obec Sokil. Ukrajina sestřelila 24 ruských dronů

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Ukrajinská protivzdušná obrana tvrdí, že v noci na sobotu sestřelila 24 z celkových 27 ruských dronů cílených na 12 oblastí na Ukrajině. Z žádného z míst nebyly bezprostředně hlášeny žádné oběti. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Dorny však v Sumské oblasti na severovýchodě Ukrajiny zasáhly a poškodily energetické zařízení.

Ukrajinská energetická společnost Ukrenerho informovala, že v důsledku této skutečnosti byly přerušeny dodávky elektřiny do měsí Sumy, avšak snaží se o jejich obnovení. Ukrenerho ohlásila v důsledku útoku i odstávky elektřiny na území celé země plánované v průběhu celé soboty, kterými se snaží vykrýt způsobený deficit.

Agentura Reuters ve své dřívější zprávě s odvoláním na místní představitele informovala, že ve městě Sumy bylo v důsledku útoku dočasně vyřazeno z provozu i zásobování vodou.

Žádné další škody ze zasažených oblastí nehlásily.

Rusko v sobotu naopak oznámilo, že jeho síly dobyly obec Sokil v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny. Uvedl to server Moscow Times.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jeho vojáci " osvobodili" obec Sokil, která leží asi 30 kilometrů severozápadně od regionální metropole města Doněck.

Ukrajina uvedla, že nejintenzivnější boje na celé frontě v současnosti probíhají právě v Doněcké oblasti, odkud se ruští vojáci snaží vytlačit ukrajinské síly.

Moskva v roce 2022 po sporných referendech anektovala Doněckou, Luhanskou, Záporožskou a Chersonskou oblast na jihu a východě Ukrajiny. Ruský prezident Vladimir Putin přitom v pátek zopakoval svůj požadavek, aby se Ukrajina úplně stáhla z těchto čtyř oblastí, chce-li konec války.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina Ruská armáda

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy