Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko údajně zneškodnilo přes sto ukrajinských dronů

Ukrajinská armáda
Ukrajinská armáda
Foto: mil.in.ua

Více než 100 bezpilotních letadel zneškodnily ruské systémy protivzdušné obrany v noci na pátek nad oblastmi na východě a jihovýchodě Ruska, nad Černým mořem i anektovaným poloostrovem Krym. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany, informuje agentura AFP.

Ministerstvo upřesnilo, že 51 dronů sestřelili nad poloostrovem Krym, 44 nad Krasnodarským krajem, šest nad Belgorodskou oblastí a jeden nad Kurskou oblastí. Ruské síly podle oznámení rovněž zneškodnily šest bezposádkových plavidel v Černém moři.

Ruskem dosazený gubernátor Sevastopola Michail Razvožajev uvedl, že během útoku byla poškozena elektrárna v tomto městě na Krymu, který Rusko anektovalo v roce 2014. Razvožajev rovněž upozornil na možné výpadky energie, píše agentura Reuters.

Páteční útok byl jeden z nejrozsáhlejších nočních útoků Ukrajiny, píše AFP. Ruské síly minulý týden spustily ofenzívu v oblasti frontové linie na východě Ukrajiny a od 9. do 15. května se jim podařilo dobýt 278 čtverečních kilometrů území, napsala AFP s odvoláním na údaje amerického Institutu pro studium války (ISW).

Ten uvedl, že se jedná o nejrozsáhlejší územní zisky Ruska během jedné operace od poloviny prosince 2022.

Témata:  válka na Ukrajině Armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy