Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko ukončilo podzimní odvody, na vojenskou službu nastoupilo 120.000 lidí

Ruská armáda, ilustrační fotografie
Ruská armáda, ilustrační fotografie
Foto: mil.ru

V Rusku skončily podzimní odvody na povinnou vojenskou službu, informovala dnes agentura TASS s odvoláním na ministerstvo obrany. Na vojnu nastoupilo 120.000 lidí a úřady ujišťují, že nebudou nasazeni do války na Ukrajině.

"Občané povolaní k vojenské službě se do speciální vojenské operace na Ukrajině nezapojí a branci, kteří vojenskou službu ukončili, byli propuštěni a posláni domů," uvedlo ministerstvo obrany. Speciální vojenská operace je výraz, který ruští činitelé a oficiální média používají pro invazi na Ukrajinu.

Podzimní odvody mužů ve věku od 18 do 27 let k základní vojenské službě začaly v listopadu a byly o měsíc posunuté kvůli částečné mobilizaci, kterou ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil v září.

Podle prohlášení ministra obrany Sergeje Šojgua i Kremlu bylo povoláno do zbraně na 300.000 záložníků, podle některých ruských médií jich ale bylo výrazně více.

Témata:  Ruská armáda Rusko

Související

Aktuálně se děje

5. listopadu 2025 14:07

Pavel Trávníček po operaci srdce. Nevyloučil další, lékaři totiž všechno vidí

Mezi slavné říjnové oslavence patří Pavel Trávníček, který na konci uplynulého měsíce oslavil pětasedmdesátiny. Známý herec se letos podrobil důležité operaci, která nemusí být jeho poslední. On sám to potvrdil. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy