Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko už má za celou dobu přes 7 milionů nakažených

Covid-19, ilustrační fotografie.
Covid-19, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Rusku počet lidí, kteří se od začátku nynější pandemie nakazili koronavirem, přesáhl sedm milionů. Informovala o tom dnes agentura Reuters. V zemi s asi 146 miliony obyvatel za poslední den přibylo 18.645 nových případů nákazy a 793 případů úmrtí.

Celkový počet infikovaných vzrostl podle operativního štábu na 7,012.599 a smrtelná bilance na 187.200.

Ruský statistický úřad Rosstat vede vlastní statistiku úmrtí a v srpnu uvedl, že od loňského dubna do letošního července kvůli covidu-19 nebo kvůli příčinám s ním spojeným zemřelo 365.000 lidí. Počet nadúmrtí, který je podle některých epidemiologů nejlepším ukazatelem množství obětí pandemie, v červenci dosáhl 528.000.

V červenci si covid-19 vyžádal v Rusku nejvíce životů za celou pandemii. V zemi převládá vysoce nakažlivá varianta delta a lidé mají malý zájem o očkování. Podle údajů z pátku aspoň jednu dávku vakcíny dostalo 30,3 procenta obyvatel, obě pak 26 procent.

Témata:  Rusko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

28. dubna 2026 8:41

Svátky se blíží. Otevírací doba obchodů bude v květnu opět podléhat zákonu

V květnu se opět uplatní zákon, který omezuje otevírací dobu obchodů během vybraných státních svátků. Supermarkety budou během jednoho z následujících dvou pátků nedostupné. Tento týden ale můžete být v klidu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Velryba uvízla na mělčině na pobřeží Baltského moře

Velryba Timmy je na cestě domů. Záchranářům se ho povedlo vyprostit

Záchranáři v Německu v úterý dosáhli významného pokroku při snaze o vysvobození uvízlého plejtváka dlouhoploutvého. Zvíře, kterému média přezdívají Timmy, se podařilo úspěšně navést do speciálně upraveného člunu, který by ho měl převézt do hlubších vod. Tato operace představuje další pokus o záchranu tvora, jehož boj o přežití sleduje německá veřejnost již několik týdnů.