Ukrajinský premiér Denys Šmyhal dnes ocenil, že ukrajinští vojáci za pět týdnů bojů zničili Rusům více zbraní a techniky, než vůbec má většina armád v Evropě a ve světě. "Demilitarizace ruské armády pokračuje," poznamenal v narážce na oficiální cíl ruského tažení "demilitarizovat" Ukrajinu.

Ruské ministerstvo obrany naposledy informovalo o vlastních ztrátách 25. března, kdy oznámilo, že od začátku "speciální operace" bylo zabito 1351 ruských vojáků a 3825 utrpělo zranění. Americká rozvědka odhaduje ruské ztráty v rozpětí od 7000 po 15.000 zabitých, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Ukrajinská strana ztráty ozbrojených sil neoznamuje. List RBK-Ukrajina dnes jen poznamenal, že ruští vojáci při svém tažení "zabili více civilistů než vojáků", ale blíže toto tvrzení nerozvedl. Podle ukrajinské generální prokuratury o život přišlo 148 dětí, 232 utrpělo zranění. Deník připomněl, že ruské síly nedokázaly proniknout do hloubi Ukrajiny, ani dobýt Kyjev, Charkov, Mariupol, Mykolajiv, Sumy, Černihiv a mnohá další města.

Ukrajinští vojáci nadále úspěšně brání v postupu ruských sil ve všech směrech a místy podnikají úspěšné protiútoky, tvrdí ukrajinský generální štáb o situaci na bojišti. Ruské jednotky soustřeďují své úsilí hlavně v Donbasu na východě země.

Gubernátor Dnipropetrovské oblasti Mykola Lukašuk dnes podle agentury Ukrinform informoval o osvobození tří vsí v Chersonské oblasti na jihu země. V této oblasti, ovládnuté ruskými silami, se ruské vedení podle generálního štábu snaží zřídit okupační úřady v snaze o vytvoření další "pseudorepubliky".