reklama

"Zbraně byly použity poté, co nebyl splněn zákonný požadavek pohraničníků na zastavení jednoho ze škunerů. V důsledku toho na lodi vzplála strojovna. Plavidlo bylo zadrženo, jeho posádka skládající se z 21 občanů KLDR evakuována a požár uhašen," vylíčil TASS ruskou verzi incidentu. "Pěti pytlákům byla poskytnuta zdravotnická pomoc," dodala FSB.

Při dané operaci ruští pohraniční zadrželi celkem 64 severokorejských rybářů a čtyři škunery. Byl to již čtvrtý zátah na údajné pytláky z KLDR. Na střelbu došlo už při prvním podobném zátahu. V Japonském moři totiž 17. září ruští pohraničníci zastavili dva severokorejské škunery s celkem 161 členy posádek a 11 motorových člunů. Posádka jedné z lodí prý na ruská plavidla střílela, čtyři Rusové byli zraněni. V následné přestřelce zahynul také jeden severokorejský námořník.

Agentura Reuters k pozadí konfliktu připomněla, že KLDR, která je kvůli svému jadernému a raketovému programu vystavena mezinárodním sankcím, se už roky potýká s nedostatkem potravin a státní přídělový systém nefunguje.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama