reklama

Denní přírůstky obětí spojených s covidem v Rusku v poslední době neustále stoupají. Čtvrteční údaj znamená smutný rekord třetí den po sobě; ve středu zemřelo 1251 pacientů a v úterý 1247. Od začátku pandemie krizový štáb eviduje 261.589 těchto úmrtí, statistický úřad Rosstat však uvádí kolem 460.000 obětí koronavirové infekce, neboť započítává i případy, kdy je koronavirus prokázán až po smrti.

Denní počty přibývajících infekcí koronavirem v Rusku v poslední době mírně klesaly, i když ve středu byl přírůstek 37.374 nakažených o něco vyšší než počet nově infikovaných z úterý. Celkem se v nejrozlehlejší zemi světa, kde žije přibližně 146 milionů lidí, koronavirem nakazilo 9,26 milionu lidí.

Rusko se od září potýká s výrazně zhoršenou epidemickou situací, kvůli čemuž úřady zpřísnily protikoronavirová opatření a prezident Vladimir Putin schválil na první listopadový týden celostátní mimořádné pracovní volno. Některé nejvíce postižené ruské regiony ale tuto "covidovou dovolenou" ještě prodloužily.

reklama