Další útok zasáhl obec Orichiv ve Záporožské oblasti, kde byl zabit 31letý policejní kapitán a několik dalších osob bylo zraněno. Ukrajinský ministr vnitra, Ihor Klymenko, informoval, že útočníci použili řízenou leteckou pumu. Někteří zranění lidé byli ošetřeni, avšak stav několika z nich je kritický.

V těchto oblastech, konkrétně ve východní části Charkovské oblasti a Záporožské oblasti, které sousedí s frontovou linií, došlo v posledních týdnech k nárůstu ruských útoků, jak informuje agentura Reuters. Charkovské regionální úřady přijaly opatření k evakuaci civilistů z oblastí nejblíže frontové linii, konkrétně z Kupjanského okresu.

Dnešní ruské ostřelování si rovněž vyžádalo zranění v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. "Ostřelování pokračovalo nepřetržitě od rána," uvedl Oleksandr Prokudin, vedoucí oblastní správy, pro Ukrajinskou pravdu.

Jedna sedmdesátiletá osoba utrpěla vážná zranění vlivem zásahu do obytného domu, ve kterém se nacházela. Další muž, o dva roky starší, byl vážně zraněn v důsledku exploze způsobené dronem ve vesnici Odradokamjanka.