"Rozhodnout o tom musí odborníci. Zatím v tomto ohledu nebylo žádné rozhodnutí přijato," odpověděl mluvčí Kremlu na otázku, zda Rusko bude opravovat poškozené potrubí.

Peskov zároveň prohlásil, že Moskva nenechá bez odpovědi údajné britské zapojení do poškození plynovodů a útoků na ruskou Černomořskou flotilu. "Takové jednání nejde prostě přejít. Samozřejmě, že budeme přemýšlet o dalších krocích," řekl Peskov.

Zprávy o problémech s plynovody vedoucími z Ruska do Německa se začaly objevovat 26. září. Dánské úřady nejdříve oznámily únik z plynovodu Nord Stream 2, Švédsko pak o den později upozornilo na dva úniky z Nord Streamu 1. Rusko úniky vyšetřuje jako "mezinárodní terorismus". Ruská generální prokuratura takové vyšetřování zdůvodnila tím, že poškození plynovodů "způsobilo Rusku značné hospodářské škody". Výbuchy vyšetřují i další země včetně Dánska, Švédska či Německa. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg označil výbuchy na plynovodech za "sabotáž".

V sobotu ruská správa na Ruskem obsazeném poloostrově Krym oznámila, že ruské námořnictvo odrazilo útok dronů v přístavu Sevastopol. Z hlavní účasti na útoku Rusko obvinilo Ukrajinu a označilo ho za teroristický čin přes to, že ruská armáda od února útočí na ukrajinské území. Americký institut pro studium války podotkl, že útoky na vojenská plavidla jsou v době války legitimním válečným aktem.