"Nepřítel částečně obsadil město: průmyslovou zónu a čtvrť soukromých domů až po řeku. Skutečně se mu daří prorážet na nevelkých úsecích fronty a přibližovat se k našim pozicím. Město je nyní ustavičně a systematicky ostřelováno z minometů," řekl Denys Jaroslavskyj.

Rusové podle tohoto důstojníka mohou také ostřelovat dvě hlavní cesty spojující město s ukrajinskéým týlem a snaží se jej definitivně odříznout od zásobování. Na Bachmut už neútočí žoldnéři z Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny, ale jednotky pravidelné ruské armády, které jsou podle Jaroslavského dobře vycvičeny a počínají si naprosto profesionálně - "úplně jako my". Je třeba přiznat, že nepřítel se poučil z dřívějších chyb a boje v Bachmutu "nejsou žádná procházka", připustil ukrajinský důstojník.

Říčka Bachmutka dělí Bachmut na dvě nestejně veliké části. Východní část sestává hlavně ze soukromých domů, ale na severu přiléhá průmyslová zóna. V těchto místech se bojuje již několik měsíců, připomněla stanice BBC a dodala, že západní část města je výrazně větší a také se tam nalézá jeho centrum. Z důstojníkových slov podle BBC vyplývá, že Rusové obsadili více než třetinu města.

Televizi Nastojaščeje Vremja vysílající v ruštině a s redakcí v Praze založily americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) a Hlas Ameriky. Televize je financována americkým Kongresem.

reklama