Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové po útoku ukrajinských dronů zastavili provoz ropné rafinerie

Ropná rafinerie
Ropná rafinerie
Foto: Pixabay

Rusové museli v neděli po masivním dronovém útoku pozastavit provoz ropné rafinérie ve Slavjansku v Krasnodarské oblasti na jihu země. Obě strany konfliktu v noci podnikly vzdušné údery proti nepříteli. 

Do areálu rafinérie se během nočního útoku zřítilo šest dronů, uvedla ruská agentura Interfax podle Reuters. Ruské ministerstvo obrany již dříve informovalo, že protivzdušná obrana sestřelila devět raket typu ATACMS nad okupovaným poloostrovem Krym a nejméně 60 bezpilotních letounů nad ostatním územím Ruska. 

Útoku v noci čelila také Ukrajina. Podle jejího letectva se ozbrojeným silám podařilo sestřelit všech 37 dronů, uvedla agentura Reuters. "Výsledkem boje protivzdušné obrany je sestřelení všech 37 Šáhidů nad Kyjevskou, Oděskou, Mykolajivskou, Vinnyckou, Žytomyrskou, Čerkaskou a Chersonskou oblastí," sdělilo letectvo v prohlášení. 

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si v aktuálním rozhovoru pro AFP postěžoval na nedostatek prostředků protivzdušné obrany. Kyjev by jich podle jeho slov potřeboval čtyřikrát více. K narovnání sil na nebi by ukrajinské letectvo potřebovalo nejméně 120 stíhaček F-16. 

Témata:  válka na Ukrajině ropa Rusko

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy