Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové údajně ukončili protiteroristickou operaci v Bělgorodské oblasti

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Rusové tvrdí, že zlikvidovali vetřelce, kteří v pondělí pronikli z Charkovské oblasti na Ukrajině do ruské Bělgorodské oblasti a podle některých neověřených zpráv obsadili několik příhraničních obcí. Bezpečnostní složky podle úřadů zlikvidovaly desítky narušitelů.

Ruské ministerstvo obrany podle DW v úterý uvedlo, že zastavilo útok na Bělgorodskou oblast. Ruské jednotky údajně zabily 70 útočníků a zbytek jich vytlačily zpátky za hranice. "V průběhu protiteroristické operace byly nacionalisté jednotky zastaveny a zničeny leteckými údery a dělostřeleckou palbou," sdělilo ministerstvo.

V regionu od včerejšího odpoledne platí "režim protiteroristické operace", v jehož rámci mohou být zavedena speciální opatření a časově omezené restrikce, například intenzivnější kontroly dokladů či zastavení aktivit nebezpečných průmyslových provozů. Podle gubernátora Vjačeslava Gladkova zemřela nejméně jedna civilní osoba.

Ukrajina se k akci narušitelů nehlásí. Britské ministerstvo obrany uvádí, že účast potvrdily ruské protirežimní skupiny. Podle Londýna probíhaly boje mezi ruskými bezpečnostními složkami a partizány už od pátku 19. května.

"Nejvážnější incident proběhl v blízkosti města Grajvoron. Kromě přestřelek přibylo i dronových útoků. Rusko evakuovalo několik vesnic a nasadilo v oblasti speciální jednotky," napsali Britové.

Témata:  Ruská armáda Rusko

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy