Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové v noci zaútočili na jihoukrajinské město Oděsa

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině
Foto: State Emergency Service of Ukraine

Rusové v noci na sobotu zaútočili na jihoukrajinské město Oděsa. Mezi několika mrtvými je také tříměsíční dítě. Administrativa oblasti na jihu Ukrajiny vyhlásila neděli 3. března za den smutku. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Podle aktualizovaných zjištění o život přišlo pět osob včetně zmíněného tříměsíčního chlapečka. Jeho matku stále hledají pod ruinami bytového domu polozříceného po nárazu sebevražedného dronu.

Oficiální údaje o tom, kolik lidí je pod troskami, prozatím nejsou k dispozici. Oblastní prokuratura v Oděse informovala, že mezi pohřešovanými je šest obyvatel domu.

Místní média s odvoláním na záchranáře píší, že pod troskami může být až 12 lidí. Dodávají, že zničeno je 18 bytových jednotek. Zranění utrpělo dalších osm lidí, mezi nimi i tříletý chlapec, který utrpěl lehká zranění, a těhotná žena.

K nočnímu útoku na Oděsu se mezitím vyjádřil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který ve svém statusu na sociálních sítích zmínil i to, že bezpilotními letadly byl zasažen i Charkov na východě Ukrajiny a několik lokalit v Sumské oblasti na severovýchodě země.

"Je třeba posílit ukrajinský vzdušný štít, abychom našim lidem dodali ochranu před ruským terorem. Více systémů protivzdušné obrany, více raket protivzdušné obrany - to zachraňuje životy," napsal ukrajinský prezident.

Témata:  válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 9:50

O osudu unesených rukojmích rozhodne příměří, tvrdí Hamás

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy