Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové v Praze napadli dobrovolníky u stánku na pomoc Ukrajině + VIDEO

Rusové v Praze napadli dobrovolníky u stánku na pomoc Ukrajině + VIDEO

Foto: www.wikipedia.org

V sobotu došlo na Staroměstském náměstí v Praze k incidentu mezi dobrovolníky sbírajícími peníze pro Ukrajinu a ruskými mluvícími cizinci u stánku. Situaci zkoumá policie, uvedl jako první web novinky.cz.

Na incident u stánku s názvem Prague Maidan upozornilo na sociálních sítích video jednoho z dobrovolníků. Policie potvrdila, že zasahovala na Staroměstském náměstí během konfliktu dvou skupin cizinců.

Video: V Česku skupina Rusů napadla ukrajinské dobrovolníky | КИЇВ24 live skrze YouTube

„Kriminalisté zjišťují všechny okolnosti této události. Prověřují, co se na místě stalo. Nikdo nebyl omezen na osobní svobodě, ani zadržen,“ řekla pro novinky.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Video: Rusové měli napadnout dobrovolníky u sbírky pro Ukrajinu | Телеканал Конкурент TV - новини Луцька та Волині

Z videa je zřejmé, že potyčka proběhla u stánku organizace podporující Ukrajinu. Účastníci konfliktu se vulgaritami pokřikují v ruštině či ukrajinštině a používají deštník jako zbraň.

Témata:  válka na Ukrajině Praha Staroměstské náměstí

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.