Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové zaútočili na Charkov, šest lidí zemřelo

Následky ostřelování Charkova ruskou invazní armádou
Následky ostřelování Charkova ruskou invazní armádou
Foto: FREE Photo Marienko Andrii / UNIAN

Rusové pokračují v útocích na ukrajinská města. V nočních hodinách zasáhli druhé největší město Charkov, kde šest lidí nepřežilo a deset dalších utrpělo zranění. Charkov je v posledních dnech častým terčem ruských útoků.

O útoku, který byl podle ukrajinské policie proveden bezpilotními stroji, informoval na telegramu šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Po zásazích vypukly požáry v ulicích Charkova, do akce tak museli hasiči.

Podle televize Suspilne byl zasažen výškový bytový dům v jedné ze čtvrtí. Zároveň vyhořel obchod. Svědci uvedli, že Rusové podnikli útok krátce po půlnoci z pátku na sobotu. Starosta Charkova Ihor Terechov sdělil, že terčem se staly obytné oblasti. Poškozeno bylo nejméně devět výškových budov, tři ubytovny, několik administrativních budov, obchod, čerpací stanice či autoservis.

Syněhubov už předtím informoval o jiném ruském útoku na obytnou budovu v Charkově a dalším raketovém útoku na vesnici severně od města. Tyto dva incidenty se však obešly bez obětí na životech.

Témata:  válka na Ukrajině

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy