Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové zaútočili na ukrajinskou metropoli. Kyjevem otřásly exploze

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Z centra ukrajinské metropole byly ve čtvrtek ráno hlášeny desítky výbuchů. Předcházelo jim vyhlášení poplachu, když Rusové v noci na čtvrtek vyslali rakety a drony na území Ukrajiny.

Jak s odvoláním na svého zpravodaje v Kyjevě uvedla agentura AFP, kromě výbuchů bylo ve městě slyšet i palbu protivzdušné obrany, která odrážela noční ruský raketový útok.

Primátor Kyjeva Vitalij Kličko informoval, že z několika okresů města hlásí dopady úlomků ruských raket na bytové domy, podniky, školku či auta. Na více místech vypukly požáry. Došlo i ke zraněním, podle serveru Ukrajinska pravda je zatím zraněno 13 lidí.

Úřady v Kyjevě zatím letecký poplach neodvolaly a nadále obyvatele města vyzývají, aby zůstali v krytech nebo se uchýlili na co nejbezpečnější místo.

Ukrajinské letectvo uvedlo, že rakety se původně nacházely ve vzdušném prostoru Žytomyrské a Rivnianské oblasti, neustále ale měnily kurz a nakonec letěly směrem na Kyjev.

"Bylo zaznamenáno odpálení aerobalistických raket Ch-47M2 Kinžal ve směru na Kyjev, " informovalo ukrajinské letectvo v 05:00 místního času.

V noci na čtvrtek byl vyhlášen poplach na celém území Ukrajiny. Nejprve v Doněcké, Dněpropetrovské, Záporožské a Charkovské oblasti, následně se hrozba raketových útoků rozšířila do všech jižních a východních oblastí a poté i do celé země.

Vzdušné síly ukrajinských ozbrojených sil paralelně s tím informovaly o vzletu asi devíti strategických bombardérů Tu-95MS z letecké základny v Murmanské oblasti a o pravděpodobnosti odpálení řízených střel během noci.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy