Ukrajinský resort vnitra dnes prostřednictvím telegramového účtu zveřejnil řadu fotografií z obcí v Beryslavské a Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. Dostaly se pod masivní nepřátelský útok a byly zničeny obytné budovy. „V důsledku dělostřeleckého ostřelování obce Dniprovske v Chersonské oblasti zemřel 64letý muž. V obci Šyroka Balka byla zraněna tříletá dívka, která utrpěla zranění hlavy a záchranáři ji odvezli do nemocnice,“ upřesnilo ministerstvo.

Úřady v Chersonu zaznamenaly desítky poškozených soukromých domů, vícepodlažních budov, aut, elektrického vedení a povrchu silnic. „Zraněn byl 65letý muž, který byl převezen do nemocnice,“ zní z ministerstva vnitra.

Ukrajinci se na Telegramu pochlubili také některými úspěchy. „Protiletadloví dělostřelci 15. operační brigády sestřelili jeden útočný letoun Su-25 a použitím systémů Igla MANPADS a druhý letoun poškodili. Příslušníci 21. samostatné pořádkové brigády zničili nepřátelský bezpilotní letoun pomocí ručních zbraní. Protiletadlový střelec 4 operační brigády sestřelil střelu X-101 z přenosného systému protivzdušné obrany Igla. Personál 25. brigády ochrany veřejného pořádku zničil nepřátelský letoun Shahed-136 pomocí ručních zbraní,“ popsalo ministerstvo.

V dnešních odpoledních hodinách navíc došlo k Oděse k další střelbě, mající dvě oběti – žena a třicetiletý řidič BMW, který zemřel v sanitce. Pravděpodobně šlo ale o čin nespjatý s válkou. „Předběžně bylo zjištěno, že příčinou byl konflikt mezi příbuznými, kteří jeli v obou autech. Na místě se provádí ohledávání místa činu. Zjišťují se veškeré okolnosti,“ uvedlo ministerstvo.