Profil editora - Natálie Novoměstská

Jakub Jurek

Jakub Jurek

Napište autorovi

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Prezidentská debata CNN: prezident Joe Biden a bývalý prezident Donald Trump

Trump a republikáni, nebo Biden a demokrati? Amerika je po atentátu rozdělená

Svět

Spojené státy nyní prožívají fenomén, který je tradiční při jakékoli větší politické události. Do nelítostných komentářů se pouštějí velká média v čele s New York Times, CNN, Wall Street Journal a Politico. Nenechávají ani nitku suchou na prezidentu Joeovi Bidenovi ani exprezidentovi Donaldu Trumpovi. 

Petr Pavel

Pavel: Aby mohla Ukrajina vstoupit do NATO, musí skončit válka

Svět

Na washingtonský summit NATO zavítal také český prezident Petr Pavel. V jeho průběhu ve středu poskytl rozhovor americké veřejnoprávní stanici PBS.  Zdůraznil, že aby mohla Ukrajina vstoupit do aliance, musí skončit válka. „Vyvolávat očekávání, že se Ukrajina může stát členem NATO na tomto summitu, je samozřejmě nereálné,“ řekl.

Ilustrační fotografie.

Novináři poprvé v Rafahu: Reportér CNN zmínil ohromující zkázu v Gaze

Svět

Izraelská armáda poskytla americké stanici CNN exkluzivní možnost zavítat do Rafahu, kde v posledních dvou měsících probíhá rozsáhlá pozemní operace. „Některé domy jsou srovnány se zemí a jiné budovy vybombardovány,“ píše reportér Jeremy Diamond s tím, že „zkáza je ohromující“. 

Londýn

Nastanou po volbách komplikace ve vztazích Británie a USA? Starmer a Trump si nemohou rozumět

Svět

Přední americká média se pustila do kritiky situace ve Velké Británii. Vztahy mezi Brity a Američany jsou pro transatlantické partnerství nesmírně důležité a současné okolnosti mohou vést k tomu, že se výrazně ochladí. Na premiérský post brzy pravděpodobně nastoupí někdejší vrchní státní zástupce Keir Starmer a pokud dojde ke zvolení Donalda Trumpa do Bílého domu, bude Brit muset udržovat diplomatické vztahy s osobou uznanou vinnou z několika zločinů. 

Keir Starmer

Nového premiéra dostane Británie už v pátek, zřejmě půjde o Starmera

Svět

Lidé ve Spojeném království si volí do Dolní sněmovny 650 poslanců. Dolní komora britského parlamentu, anglicky známá po jménem House of Commons, zahrnuje politiky ze všech čtyř částí země. Jde o 543 zástupců z Anglie, 57 ze Skotska, 32 z Walesu a 18 ze Severního Irska. Aby tedy strana měla většinu, musí získat 326 křesel. 

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusové posílají na Ukrajinu i naturalizované občany. Jsou jich tam tisíce

Svět

Rusové na Ukrajinu vyslali 10 tisíc naturalizovaných občanů, kteří se dobrovolně nepřihlásili do armády. Údajně tam kopou zákopy a staví opevnění. Kremelský režim dlouhodobě nabízí cizincům především ze zaostalejších zemí „výhodné balíčky“, aby položili život jako žoldáci v cizí válce. 

Sergej Šojgu

ICC vydal zatykače na Gerasimova a Šojgua

Svět

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač na někdejšího ruského ministra obrany Sergeje Šojgua a náčelníka generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerije Gerasimova. Mají být zodpovědní za útoky proti civilním objektům, způsobení nadměrných škod civilistům a rovněž se dopustili zločinů proti lidskosti. 

Česká armáda na akci Bahna. Autor: nadporučice Lucie Masaříková

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Domov

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Emmanuel Macron

Macron kvůli eurovolbám rozpustil parlament a vyhlásil předčasné volby

Svět

Francouzský prezident Emmanuel Macron v reakci na očekávané výsledky voleb do Evropského parlamentu rozpustil Národní shromáždění a vyhlásil předčasné volby. Strana jeho krajně pravicové protivnice Marie Le Penové zřejmě získala až 30 %, téměř dvakrát více než Macronova koalice. 

Aktuálně se děje

14. července 2024 19:16

Je to monstrum. Trumpová nešetřila atentátníka, který střílel na jejího muže

Byli jsme na pokraji zdrcující změny, vyjádřila se jménem rodiny Melania Trumpová. Manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, která málokdy prolomí mlčení, se v neděli vyjádřila k neúspěšnému atentátu na svého muže. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy