Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šanghaj po několikaměsíční uzávěře otevře od září všechny školy

Šanghaj
Šanghaj
Foto: Pixabay

Šanghaj po několikaměsíční uzávěře od 1. září znovuotevře všechny základní, střední a vysoké školy, školky a jesle. Učitelé a studenti se ale v čínském finančním centru budou muset denně testovat na covid-19. Podle agentury Reuters to dnes uvedla šanghajská městská školská komise.

Šanghaj kvůli šíření koronaviru zavřela všechny školy v polovině března. V dubnu a květnu pak tato čínská megapole s více než 26 miliony obyvatel zavedla tvrdý dvouměsíční lockdown.

V celé Číně úřady za uplynulých 24 hodin zaznamenaly 2604 nově nakažených covidem-19, z nichž 684 mělo příznaky a 1920 bylo bez příznaků. Stejně jako předchozí den v zemi s 1,4 miliardy obyvatel nikdo s covidem-19 nezemřel.

I když je počet nahlášených případů onemocnění v Číně ve srovnání s rostoucí křivkou v jiných částech Asie nepatrný, trvá čínská vláda neústupně na dodržování politiky nulového covidu, která spočívá v okamžité likvidaci ohnisek nákazy.

Témata:  Čína

Aktuálně se děje

14. srpna 2026 10:01

Za sucho nemohou jen vedra, potvrzuje studie. Zásadní změna probíhá už dekády

Česko i další evropské státy trápí sucho. K dlouhodobým příčinám tohoto stavu ale nepatří jen nárůst teploty vlivem klimatické změny. Autoři zajímavé studie poukázali na to, že důležitou roli hraje změna, která není úplnou novinkou. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy