Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sedm ukrajinských oblastí čekají energetická omezení kvůli opravám sítě

Ukrajina, Kyjev
Ukrajina, Kyjev
Foto: Pixabay

Sedm ukrajinských oblastí bude dnes dočasně bez elektřiny, upozornila podle ruskojazyčného webu BBC společnost Ukrenerho. Omezení energetických dodávek je podle firmy nezbytné pro opravu ukrajinské energetické sítě, která je v posledních týdnech cílem ruských útoků.

Omezení na spotřebu energie platí pro Charkovskou, Poltavskou a Sumskou oblast na severovýchodě Ukrajiny, výrazná omezení zasáhnou obyvatele Kyjeva a Kyjevské, Černihivské, Čerkaské a Žytomyrské oblasti v centrální a severní části země.

"Nabijte si telefony a informace sdílejte s těmi, kdo nepoužívají sociální sítě. Pamatujte, že úsporná spotřeba energií může pomoci zabránit nuceným výpadkům," napsala na facebooku společnost Ukrenerho.

Rusko na Ukrajinu zaútočilo letos 24. února. Před dvěma týdny spustilo masivní útoky na ukrajinská města i energetickou infrastrukturu, kterou od té doby ostřeluje pravidelně. Rozsáhlé útoky pokračovaly i o víkendu, kdy se bez elektřiny ocitlo až 1,5 milionu ukrajinských odběratelů.

Témata:  Ukrajina elektřina

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy