Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Seniora ve Švédsku napadl Castrův krokodýl, následky útoku jsou hrozivé

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Muže ve Švédsku kousl do ruky krokodýl, který kdysi patříval kubánskému vůdci Fidelu Castrovi. Končetina musela být 79letému muži amputována. O případu informuje agentura AP.

Neštěstí se stalo v srpnu během soukromé akce v akváriu, které je součástí skanzenu na stockholmském ostrově Djurgarden. Muž natáhl ruku přes prosklenou bariéru kolem prostoru, v němž krokodýl žije.

Zvíře vyskočilo, zakouslo se mu do paže a drželo ji stisknutou asi deset vteřin. Lékař ji pak musel amputovat nad loktem, uvedl bulvární list Aftonbladet. Muž následně strávil tři týdny v nemocnici.

Dva v současnosti kriticky ohrožené krokodýly kubánské věnoval Castro v 70. letech na znamení komunistické solidarity ruskému kosmonautovi Vladimiru Šatalovovi. Plazi žili v zoo v Moskvě, odkud byli začátkem 80. let posláni do Stockholmu.

Témata:  krokodýli Švédsko Fidel Castro napadení zvířaty

Související

Aktuálně se děje

23. května 2026 17:51

22. května 2026 19:20

Vyplatí se Dluhopisy Republiky? Existují výnosnější a flexibilnější alternativy

Česko bude mít vyšší než donedávna předpokládané rozpočtové deficity. Například nejnovější prognóza České národní banky prognózuje pro rok 2027 deficit 3,1 % HDP. Takovým schodkem by vláda porušila své vlastní programové prohlášení, kde říká, že setrvá bezpečně pod tříprocentní úrovní.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy