Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Boj o život. Australan tři týdny bloudil v pralese plném krokodýlů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Australan, který tři týdny bloudil ztracený v tropickém pralese plném krokodýlů, se našel živý a zdravý. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na místní policii.

Milan Lemic byl nezvěstný od 22. prosince, kdy jeho auto uvízlo v deštném pralese Daintree ve státu Queensland na severovýchodě Austrálie.

Policie se zprvu obávala, že by se devětadvacetiletý Lemic mohl stát potravou některého z mnoha krokodýlů v oblasti. Ale ani po několika dnech pátrání se policistům a dobrovolníkům nepodařilo nalézt plaza dost velkého, aby se stal podezřelým z pozření pohřešovaného. A toho nakonec policie našla několik kilometrů od opuštěného auta.

"S přihlédnutím k tomu, že strávil tři týdny v tropickém pralese, byl v docela dobrém fyzickém stavu," uvedla policie v komuniké. Lemic se v divočině živil ovocem a bobulemi.

V národním parku Daintree se v květnu 2016 sedmačtyřicetiletá Australanka marně snažila zachránit svou o rok mladší kamarádku z tlamy krokodýla, který je napadl, když si šly pozdě večer zaplavat. Ženy nebyly místní a podle policie možná ani nevěděly, že oblast obývají krokodýli. Útok se stal nedaleko místa, kde v roce 2009 více než čtyřmetrový krokodýl zabil pětiletého chlapce. V roce 1985 tam pětimetrový krokodýl zabil třiačtyřicetiletou plavkyni.

Témata:  Austrálie krokodýli

Související

Aktuálně se děje

8. července 2025 17:56

Samosběr jahod se v roce 2025 chýlí ke konci. Co můžete sbírat namísto nich?

Letní měsíce lákají nejen k výletům a opalování, ale také k čím dál populárnějším samosběrům ovoce. Zatímco jahody jsou dlouhodobě nejznámější a nejdostupnější plodinou, kterou si lidé sami sklízí, nabídka samosběrů se rok od roku rozšiřuje. Co dalšího si tedy můžete z českých sadů a plantáží odnést, když přijdete s košíkem a chutí na čerstvé ovoce?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Tálibán

Komentář

Velmoci uznávají teroristické státy. Situaci můžeme zachránit, když neztratíme morální kompas

Rusko oficiálně uznalo vládu Tálibánu v Afghánistánu, Spojené státy zvažují vyškrtnutí syrské HTS ze seznamu teroristů. Dva subjekty s násilnou minulostí tak získávají legitimitu, aniž by se vzdaly své radikální povahy. Svět tím riskuje precedent, že moc uchvácená silou a bez respektu k právům může být cestou k mezinárodnímu uznání. Svět v tuto chvíli nesmí ztratit morální kompas.