Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sestra vůdce KLDR prohlásila, že země bude dál budovat ohromující a nejsilnější vojenské síly

Kim Jo-čong  (sestra diktátora) na archivním snímku
Kim Jo-čong (sestra diktátora) na archivním snímku
Foto: Wikimedia Commons

Severní Korea hodlá pokračovat v budování "ohromující a nejsilnější vojenské síly" na ochranu své suverenity a míru v regionu, prohlásila Kim Jo-džong, která je vlivná sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, jak informoval ve středu server The Korea Times s odkazem na tamní tiskovou agenturu KCNA.

Kim Jo-čong varovala, že série letošních vojenských cvičení americké armády v regionu, zahrnující ostrou střelbu a prováděné ve spojení s "jihokorejskými loutkovými vojenskými gangstery", přináší regionální bezpečnost do chaotických vod.

"Naše země bude pokračovat v posilování své ohromující a nejsilnější vojenské síly, aby chránila naši suverenitu, bezpečnost a mír v regionu," uvedla Kim Jo-čong podle KCNA.

V uplynulých měsících provedly armády USA a Jižní Koreje sérii cvičení s větším rozsahem a intenzitou. Tato cvičení byla zaměřena na zvýšení vojenské připravenosti v reakci na možné vojenské hrozby ze strany KLDR.

Podle jihokorejské armády proběhlo v dubnu dvoutýdenní letecké cvičení, během kterého bylo nasazeno přibližně 100 vojenských letadel.

Podle Severní Koreje lze vojenská cvičení USA považovat za přípravu na jaderný konflikt proti Pchjongjangu. Nicméně Washington a Soul trvají na tom, že tato cvičení mají výhradně obranný charakter a pravidelně se konají za účelem udržení vojenské připravenosti.

KCNA dále pokračuje prohlášením šéfa sekce zahraničních zpráv ministerstva tisku a informací na ministerstvu zahraničí Severu, který vyzval Soul a Washington, aby okamžitě zastavily probíhající cvičení.

Severní Korea také v pondělí provedla taktické cvičení simulující jaderný protiútok zahrnující supervelké vícenásobné raketomety, které jsou hodnoceny jako rakety krátkého doletu, které mohou mít na dostřel celé jihokorejské území. Uvedla agentura Yonhap.

Témata:  Severní Korea Kim Un-Čong Kim Jo-čong

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy