reklama

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a kolem 15:35 místního času (8:35 SEČ) napadl učitele a žáky. Do nemocnice bylo přijato k ošetření 51 dětí a tři učitelé.

Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Násilné trestné činy nejsou v Číně ve srovnání s jinými zeměmi příliš časté, v posledních letech se ale množí útoky na školáky, které si vyžádaly desítky zabitých a zraněných dětí. Pachateli, zpravidla útočícími noži a dalšími bodnými a sečnými zbraněmi, jsou převážně duševně narušení či frustrovaní muži.

Loni v dubnu zahynulo ve střední škole v provincii Šan-si devět studentů při útoku bývalého žáka školy, který se údajně mstil za někdejší šikanu.

reklama