Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Skupina útočníků zabila mačetami v Rakousku muže. Policie rozjela pátrací akci

Rakouská policie, ilustrační fotografie
Rakouská policie, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Jednu oběť si vyžádal útok mačetami, ke kterému došlo v noci na čtvrtek na stanici metra v rakouské metropoli Vídeň. Těžce zraněný muž později podlehl svým zraněním v nemocnici. Informovala o tom rakouská média.

Motiv brutálního útoku ani identita oběti podle policie zatím nejsou známy. Jeden z předpokládaných útočníků, čtyřiadvacetiletý Alžířan, při útěku před policisty skočil do ramene Dunaje, podařilo se ho však zadržet a bude vyslechnut. V případě byla nařízena pitva, píší média.

K útoku došlo na stanici metra linky U6 Jägerstraße, kde na oběť fyzicky zaútočila skupina osob, které použily i mačety. Svědci zavolali policii krátce před jednou hodinou ranní, útočníci ale mezitím uprchli.

Policisté poskytli těžce zraněnému muži první pomoc a následně byl převezen do nemocnice. Po pachatelích útoku byla spuštěna rozsáhlá pátrací akce, které se účastní i příslušníci speciální jednotky vídeňské policie WEGA.  

Témata:  Rakousko vražda

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy