Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Skutečně jsou uprchlíci v Německu hrozbou? Ukázala se pravda

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Když v létě muselo být kvůli sporům návštěvníků třikrát vyklizeno koupaliště v Düsseldorfu, začalo se v Německu diskutovat o tom, zda se i v důsledku četné migrace z posledních let v bazénech a na koupalištích nezvyšuje kriminalita, včetně sexuálních trestných činů.

Úřední statistiky, které zveřejnila veřejnoprávní televize ARD, ale nic takového neukazují.

Například v Berlíně, který má ze všech německých měst nejvíce (přes 50) bazénů a koupališť, v uplynulých letech počet sexuálních deliktů v nich nebo v jejich blízkosti klesal. V roce 2016 jich podle místní radnice bylo 16, předloni 15 a loni 12. Návštěvníků mají berlínské bazény a koupaliště přes šest milionů ročně.

Celkově v letech 2015 až 2018 zaznamenala berlínská policie 1225 trestných činů v těchto rekreačních zařízeních nebo jejich bezprostřední blízkosti. Nejčastěji šlo o krádeže (55 procent), násilné trestné činy tvořily 16 procent. V případech, kde se podařilo určit pachatele, to ze 28 procent byli cizinci. V Berlíně cizinci tvoří podle různých statistik mezi 20 a 25 procenty obyvatel.

Nárůst kriminality v bazénech ani výraznou souvislost s národností pachatelů podle ARD nezaznamenala ani další z 20 největších německých měst. Případů, kdy bylo nutné kvůli sporům bazén či koupaliště uzavřít a vyklidit bylo od roku 2015 v těchto městech pět. Dva v Berlíně a tři právě v Düsseldorfu.

Témata:  Německo uprchlíci kriminalita

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 11:12

Pravda o životě syna Simony Postlerové po její smrti. Víme, jak dnes žije

Rok uplynul na začátku tohoto květnového týdne od náhlého úmrtí Simony Postlerové, která předčasně odešla ve věku pouhých 59 let. Zůstaly po ní dvě děti, přičemž nejasný byl zejména osud syna Damiána, který trpí poruchou autistického spektra. Jak se mu dnes daří? 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy