reklama

Úřední statistiky, které zveřejnila veřejnoprávní televize ARD, ale nic takového neukazují.

Například v Berlíně, který má ze všech německých měst nejvíce (přes 50) bazénů a koupališť, v uplynulých letech počet sexuálních deliktů v nich nebo v jejich blízkosti klesal. V roce 2016 jich podle místní radnice bylo 16, předloni 15 a loni 12. Návštěvníků mají berlínské bazény a koupaliště přes šest milionů ročně.

Celkově v letech 2015 až 2018 zaznamenala berlínská policie 1225 trestných činů v těchto rekreačních zařízeních nebo jejich bezprostřední blízkosti. Nejčastěji šlo o krádeže (55 procent), násilné trestné činy tvořily 16 procent. V případech, kde se podařilo určit pachatele, to ze 28 procent byli cizinci. V Berlíně cizinci tvoří podle různých statistik mezi 20 a 25 procenty obyvatel.

Nárůst kriminality v bazénech ani výraznou souvislost s národností pachatelů podle ARD nezaznamenala ani další z 20 největších německých měst. Případů, kdy bylo nutné kvůli sporům bazén či koupaliště uzavřít a vyklidit bylo od roku 2015 v těchto městech pět. Dva v Berlíně a tři právě v Düsseldorfu.

reklama