Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenská policie ohlásila plošné kontroly cestujících i na hranicích s ČR

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Slovenská policie bude od čtvrtku 1. dubna do příštího pondělí plošně a nepřetržitě kontrolovat na hraničních přechodech i s Českou republikou dodržování karanténních omezení cestujícími, kteří přijíždějí do země.

ČTK o tom dnes informovala mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Bárdyová. Jde o součást opatření proti šíření koronavirové nákazy v souvislosti s velikonočními svátky. Při cestách na Slovensko musejí lidé až na výjimky nastoupit do karantény.

Slovenští policisté budou podle Bárdyové vykonávat kontroly také na přechodech s Maďarskem, Rakouskem a Polskem. "Zkontrolují posádky všech osobních motorových vozidel, vozidel hromadné dopravy a pěší cestující. Tyto kontroly budou nepřetržitě 24 hodin na všech otevřených hraničních přechodech. Uzavřené hraniční přechody budou policisté monitorovat i nadále," uvedla Bárdyová.

Slovensko sousedí ještě s Ukrajinou. Společná hranice s touzo zemí je také vnější hranicí EU a schengenského prostoru volného pohybu osob a cestující se při jejím překročení musejí dlouhodobě podrobovat kontrole.

Při cestách na Slovensko platí až na výjimky povinnost elektronické registrace a následné domácí karantény nebo karantény v ubytovacím zařízení. Na Slovensku navíc platí zákaz vycházení s výjimkami, výrazně omezeno je i cestování mezi okresy.

Policie uvedla, že s pomocí vojáků zintenzivní kontroly na hranicích okresů zejména v regionech, které jsou nejvíce zasažené koronavirovou nákazou. Mezi ně patří i některé okresy u hranic s Českem.

Témata:  Slovensko hranice

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 9:47

Pavel Nedvěd má konečně fotku i s Darou Rolins. Spekulace jsou pryč

Pavel Nedvěd a Dara Rolins se během léta stali opakovaně předmětem spekulací, ale tlak přestáli na jedničku. Důkazem je i nová fotografie, kterou zpěvačka zveřejnila poté, co se Nedvěd konečně vyfotil i s ní. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.