reklama

ČTK o tom dnes informovala mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Bárdyová. Jde o součást opatření proti šíření koronavirové nákazy v souvislosti s velikonočními svátky. Při cestách na Slovensko musejí lidé až na výjimky nastoupit do karantény.

Slovenští policisté budou podle Bárdyové vykonávat kontroly také na přechodech s Maďarskem, Rakouskem a Polskem. "Zkontrolují posádky všech osobních motorových vozidel, vozidel hromadné dopravy a pěší cestující. Tyto kontroly budou nepřetržitě 24 hodin na všech otevřených hraničních přechodech. Uzavřené hraniční přechody budou policisté monitorovat i nadále," uvedla Bárdyová.

Slovensko sousedí ještě s Ukrajinou. Společná hranice s touzo zemí je také vnější hranicí EU a schengenského prostoru volného pohybu osob a cestující se při jejím překročení musejí dlouhodobě podrobovat kontrole.

Při cestách na Slovensko platí až na výjimky povinnost elektronické registrace a následné domácí karantény nebo karantény v ubytovacím zařízení. Na Slovensku navíc platí zákaz vycházení s výjimkami, výrazně omezeno je i cestování mezi okresy.

Policie uvedla, že s pomocí vojáků zintenzivní kontroly na hranicích okresů zejména v regionech, které jsou nejvíce zasažené koronavirovou nákazou. Mezi ně patří i některé okresy u hranic s Českem.

reklama