Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenská policie zadržela ve vlaku do ČR muže podezřelého z vraždy

Policie SR, ilustrační fotografie.
Policie SR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Slovenští policisté zadrželi ve vlaku do Česka muže, kterého pak vyšetřovatel obvinil v případu novoroční vraždy ve městě Michalovce na východě země. Novinářům to dnes řekl policejní prezident Štefan Hamran, zadržený byl podle něj na útěku. Stíhaným je občan Slovenska, hrozí mu až doživotí.

Osmnáctiletý obviněný je podezřelý z toho, že dobodal ženu poté, co vybrala peníze z bankomatu. Podle médií obětí se stala 46letá bývalá zdravotní sestra, kterou útočník neznal. Hamran řekl, že proti obviněnému má policie dostatek důkazů.

Podezřelého v úterý zadrželi členové zvláštní policejní jednotky v Žilině ve vlaku, který směřoval do Česka. Podle Hamrana k dopadení možného pachatele výrazně přispěla hlídka železniční policie, která si muže všimla už na nádraží v Košicích a hovořila s ním, aniž tehdy věděla, že jde o podezřelého z vraždy.

Policie zadrženého muže obvinila z vraždy s majetkovým motivem, za což mu v případě uznání viny u soudu hrozí vězení na 20 až 25 let nebo doživotí.

Po vraždě policie upozornila na falešné fotografie údajného pachatele, které se šířily na sociální síti.

Témata:  policie SR vražda

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy