Slovenské nemocnice hlásily ve středu 442 pacientů s potvrzeným covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění. Během jednoho měsíce se počet zmíněné skupiny hospitalizovaných lidí zvýšil více než šestinásobně, nadále ale dosahuje jen zlomku z dřívější druhé silné vlny infekce. Navzdory tomu už ministerstvo zdravotnictví nařídilo některým nemocnicím, aby vyčlenily další lůžka pro pacienty s koronavirem. Zhruba osm z deseti hospitalizovaných na Slovensku v souvislosti s covidem-19 nebylo očkováno.

Laboratoře na pětimilionovém Slovensku ve středu zjistily dalších 949 infikovaných. V úterý to bylo 1180 případů koronavirové nákazy, což byl nejvyšší denní přírůstek od 7. dubna. Současně klesl i počet dokončených testů, z nich téměř desetina skončila s pozitivním výsledkem.

Slovensko zaznamenalo v posledním období více nových případů koronavirové nákazy než počtem obyvatel dvojnásobně větší Česko. V České republice ve středu přibylo 526 potvrzených případů. V regionu střední Evropy má Slovensko po Rakousku v přepočtu na obyvatele druhý nejvyšší počet nových případů koronavirové nákazy.