Vyplývá to z dnešních údajů slovenského ministerstva zdravotnictví. Navzdory rychlejšímu šíření infekce zájem o očkování proti covidu-19 v zemi výrazněji nestoupá.

Laboratorní PCR testy ve středu odhalily na pětimilionovém Slovensku 4981 infikovaných. To je nejvíce nových případů koronavirové nákazy od 30. prosince, kdy země zaznamenala dosud rekordní denní přírůstek 6315 infikovaných. K hranici 5000 nových případů nákazy se země přiblížila už v úterý; přírůstky jsou vyšší, než dříve odhadovalo ministerstvo zdravotnictví.

V souvislosti s covidem-19 se mírně zvýšil i počet pacientů v nemocnicích, který je nejvyšší od konce dubna, ale zaostává za stavem z období předchozí silné druhé vlny koronavirové infekce. Téměř osm z deseti ve zmíněné skupině nyní hospitalizovaných nebylo vůbec nebo plně naočkováno proti covidu-19.

Ani nynější rychlejší šíření koronavirové nákazy výrazněji nezvýšilo zájem obyvatel o očkování proti covidu-19. Slovensko se přitom v EU řadí k zemím s nejnižším podílem naočkovaného obyvatelstva. Čtvrtým dnem po sobě zaznamenalo Slovensko dvouciferný počet úmrtí, jehož hlavní příčinou byl covid-19.

Slovensko v souvislosti s rychlejším šířením koronavirové infekce postupně zpřísňuje protiepidemická omezení. Na rozdíl od předchozích vln nákazy přední politici nyní odmítají opětovné vyhlášení nouzového stavu, který by umožnil například výrazně omezit volný pohyb lidí.

reklama