reklama

Bratislava loni v listopadu kvůli přetíženým nemocnicím vyhlásila nouzový stav a zavedla nové restrikce. Zhruba v polovině prosince pak žáci druhého stupně základních škol a také středních škol plošně přešli na distanční formu výuky. Už předtím regionální úřady hygieny kvůli nepříznivé epidemické situaci školy v řadě okresů uzavřely. Ministerstvo školství pak před vánočními svátky o tři dny prodloužilo školní prázdniny.

"Epidemická situace se zlepšila, na základě dat z ministerstva zdravotnictví vidíme, že je nižší počet hospitalizovaných i pozitivních. Proto přistupujeme podle avizovaných informací a do škol se vrátíme v termínu 10. ledna," uvedl v tiskové zprávě ministr školství Branislav Gröhling.

Ředitel školy bude moci podle ministerstva uzavřít třídu, pokud bude potvrzen koronavirus u některého žáka. Žáci se budou moci testovat na koronavirus pomocí testů, které ministerstvo rozdělilo na příslušné úřady, od nichž si je školy vyžádají.

Prezenční výuku na školách Slovensko přerušilo už po vypuknutí koronavirové nákazy v zemi v roce 2020 a pak také za silné druhé vlny epidemie nemoci covid-19. Po výrazném přírůstku nakažených a hospitalizovaných s covidem-19 loni na podzim se epidemická situace v zemi v prosinci začala zlepšovat a úřady rozhodly o postupném zmírnění restrikcí zejména pro lidi naočkované proti covidu-19 nebo po prodělání tohoto omezení.