S postupným otevíráním vzdělávacích institucí v omezeném režimu začalo Slovensko letos v únoru. Prezenční výuku tehdy mohly obnovit mateřské školy, dále základní školy pro žáky prvního stupně a střední školy pro studenty posledních ročníků. Následně se do škol vracely další skupiny žáků.

Plné otevření zmíněných typů škol na Slovensku bude následovat zhruba měsíc poté, co země začala výrazněji odbourávat karanténní omezení. Ve druhé polovině dubna už mohly otevřít například všechny prodejny a ubytovací zařízení.

Vysoké školy na Slovensku se při obnovení prezenční výuky budou řídit národním protiepidemickým systémem, který určuje karanténní opatření zpravidla v závislosti na vývoji nákazy v jednotlivých regionech. Vláda rovněž upravila parametry protiepidemického systému.

Koaliční strany se dohodly, že stát do léta vyplatí 333 eur (8520 korun) každému dítěti z rodin, které jsou v hmotné nouzi. Zmíněnou částku, která odpovídá zhruba 30 procentům průměrné měsíční mzdy v zemi, dostane přes 45.000 dětí. Později by měly dostat podobnou podpory na děti i rodiny s nízkými příjmy. Opozice dříve navrhla vyplatit všem rodinám jednorázový příspěvek ve výši 300 eur (7680 korun) na každé dítě.