reklama

Ministerstvo zdravotnictví totiž později uvedlo, že zmíněný vysoký počet zaznamenaných pozitivních případů souvisí s doplněním údajů, které se dříve v tomto týdnu nedostaly z laboratoří do příslušného informačního systému. Dosud nejvyšší denní přírůstek, a to 10.315 odhalených nakažených prostřednictvím PCR testů, zaznamenala země minulý týden.

Za posledních sedm dnů laboratorní testy na Slovensku zjistily zhruba 61.500 případů koronavirové infekce, v porovnání se stejným počtem předchozích dnů to představuje nárůst o šest procent.

Za čtvrtek úřady na pětimilionovém Slovensku vykázaly rekordních přes 42.400 vykonaných laboratorních testů na koronavirus. Oproti předchozímu dni to znamená nárůst o 85 procent a ve srovnání s denním maximem z minulého týdne zvýšení o téměř dvě pětiny.

Ministerstvo zdravotnictví na sociální síti také informovalo, že zmíněné doplnění údajů může ovlivnit statistiky i v příštích dnech, byť zasílání dat z laboratoří do informačního systému už podle něj funguje v obvyklém režimu.

Počet pacientů s onemocněním covid-19 v přetížených nemocnicích se příliš nezměnil a dosáhl 3404. Už více než 300 z nich potřebuje podporu umělé plicní ventilace. Právě kvůli vysokému počtu hospitalizovaných s covidem-19, z nichž výrazná většina nebyla plně naočkována, vláda premiéra Eduarda Hegera minulý týden zpřísnila epidemické restrikce.

Od vyhlášení nouzového stavu zpomalilo na Slovensku tempo očkování proti covidu-19 první dávkou. Předtím zájem o vakcíny stoupal, a to zhruba od ohlášeného zpřísnění omezení pro neočkované, které ale nakonec platilo pouze tři dny. Nynější celostátní uzávěra se vztahuje i na očkované. Slovensko se v EU řadí k zemím s nejnižším podílem naočkovaného obyvatelstva.