Od uplynulého víkendu Slovensko již neuplatňuje zákaz shromažďování ani vycházení, který naposledy platil zejména večer a částečně v noci. Zmíněná omezení byla spjata s nouzovým stavem, který vláda zrušila.

Celostátní karanténní opatření obecně nahradila regionální omezení, která se řídí vývojem epidemické situace v jednotlivých okresech. Jejich rozsah určuje národní protiepidemický systém a vyhlášky hlavního hygienika.

K výraznějšímu uvolnění restrikcí došlo ve čtyřech z celkového počtu 79 slovenských okresů. V nich mohou restaurace s kapacitními omezeními otevřít i své vnitřní prostory, aquaparky a wellness centra zase mohou přivítat více zákazníků, volnější pravidla platí pro pořádání hromadných akcí. V interiérech tam není třeba nosit respirátor, postačuje rouška nebo jiný způsob překrytí nosu a úst. Například Bratislava mezi tyto regiony s nejmírnějšími omezeními nepatří.

Diváci na sportovních akcích se nadále musejí prokázat negativním výsledkem testu na koronavirus. Země ale obecně ustupuje od hromadného testování obyvatel, testy nemusejí mít například očkovaní proti nemoci covid-19. Dosud 1,4 milionu lidí na Slovensku, tedy čtvrtina populace, dostalo alespoň první dávku vakcíny proti covidu-19.

Při cestování na Slovensko je nadále až na výjimky povinná karanténa, země zatím na rozdíl od Česka neoznámila zjednodušení přeshraničního režimu pro očkované proti covidu-19.

Epidemická situace na Slovensku se výrazně začala zlepšovat ve druhé polovině března. O uplynulém víkendu počet pacientů v souvislosti s koronavirovou nákazou poprvé od loňského října klesl pod hranici 800 hospitalizovaných, v neděli pak mírně stoupl. Ještě na začátku března bylo ve slovenských nemocnicích přes 4000 pacientů s potvrzeným covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění.