Na pětimilionovém Slovensku testy v úterý odhalily 1971 infikovaných koronavirem, což je nejvyšší denní přírůstek od 23. března. Počet dokončených testů stoupl, z nich až téměř 14 procent skončilo s pozitivním výsledkem.

V souvislosti s koronavirovou nákazou bylo hospitalizováno 753 lidí, což je největší počet od zhruba poloviny května. Za dřívější druhé vlny koronavirové infekce jich bylo přes 4000. Zhruba osm z deseti ze skupiny nyní hospitalizovaných nebylo plně očkováno proti covidu-19. Některé nemocnice znovu začaly odkládat plánované operace.

Tempo šíření koronavirové infekce začalo na Slovensku zrychlovat v srpnu. Následně země zavedla v nejvíce postižených regionech přísnější karanténní omezení, které se vztahují například na podmínky fungování různých provozů a konání hromadných akcí.

Od pondělí se zpřísnily podmínky cestování ze Slovenska do Česka pro lidi, kteří nejsou očkování proti covidu-19 nebo v posledních 180 dnech neprodělaly toto onemocnění. Slovensko se na mapě na takzvané mapě cestovatele přesunulo do červené kategorie s vysokým rizikem nákazy.

V Česku přesáhl denní počet nových případů koronaviru tisícovku, v úterý laboratoře odhalily 1108 nakažených. Je to nejvyšší nárůst od 18. května.