Rychlejší šíření koronavirové infekce zaznamenává Slovensko v posledních několika týdnech. Situace je ale mnohem lepší než během dřívější silné druhé vlny koronavirové nákazy.

Tehdy laboratoře hlásily i čtyřciferné denní přírůstky nakažených a na začátku března bylo ve slovenských nemocnicích v souvislosti s koronavirem přes 4000 pacientů. V současnosti nemocnice mají 71 pacientů s potvrzeným covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění.

Přední slovenští politici opakovaně vybízejí obyvatele země, aby se i kvůli nakažlivější mutaci koronaviru nechali očkovat proti covidu-19, opozice je v této záležitosti naopak spíše zdrženlivá nebo podávání preparátu odmítá. Kvůli nízkému zájmu obyvatel Slovensko v očkování zaostává za průměrem EU i za Českem.

Poprvé od druhé poloviny července nejsou od začátku tohoto týdne všechny slovenské regiony v nejnižším stupni epidemického rizika. Devět slovenských okresů včetně oblasti Vysokých Tater se přesunulo do druhého stupně z pětidílné škály národního protiepidemického systému. V praxi to znamená například omezení pro provozy některých služeb včetně restaurací, jakož i pro konání hromadných akcí.