Stoupající počet úmrtí po nákaze koronavirem hlásila země už v říjnu v souvislosti s třetí silnou vlnou koronavirové nákazy. Během ní laboratoře potvrdily rekordní přírůstky infikovaných, opakovaně přibylo přes 10.000 nakažených za jeden den.

Zhruba poslední týden tempo šíření koronavirové infekce podle výsledků laboratorních vyšetření zpomaluje, v úterý přibylo zhruba 6800 infikovaných. V nemocnicích bylo hospitalizováno 3222 pacientů s covidem-19, tedy nejméně za poslední přibližně tři týdny.

Právě kvůli přetíženým zdravotnickým zařízením slovenská vláda na konci listopadu zavedla nouzový stav a nová omezení. Následně opatření částečně uvolnila zejména pro obyvatele, kteří jsou očkování proti covidu-19 nebo toto onemocnění prodělali. Od nadcházejícího pátku zase zákaz vycházení s výjimkami bude platit pouze večer a v noci.

Slovensko se v EU řadí ke státům s nejnižším podílem naočkovaného obyvatelstva proti covidu-19 a v zemi počet podaných prvních dávek vakcín minulý týden znovu klesl. Stát nově motivuje seniory k očkování finančním příspěvkem.